Система контролю доступу — це будь-яка система безпеки, яка обмежує доступ до будівлі, площі чи приміщення. Вони варіюються від механічних замків до електронних систем. Для деяких потрібні фізичні металеві ключі, деякі потребують магнітної картки, інші вимагають ввести PIN-код на клавіатурі, а треті вимагають розблокування пальцем або сканування сітківки. Правильна система контролю доступу гарантує, що власник або керівник будівлі точно знає, хто має доступ до будівлі чи певної території, коли вони отримують такий доступ і навіть коли вони виїжджають.

У Агенції ГРААЛЬ ми є спеціалістами з контролю доступу та можемо довести вам, що біометрична чи інша система контролю доступу є важливою (і доступною) для ваших потреб безпеки. Зателефонуйте нам вже сьогодні без витрат на консультацію на місці.

Біометричний контроль доступу - як це працює?

Біометрична система контролю доступу — це спосіб ідентифікувати людину, щоб надати або заборонити доступ до будівлі, площі чи приміщення. Як і всі системи контролю доступу, ці системи контролюються в електронному вигляді і дають повну владу контролю власникові будівлі або керівнику будівлі.

На відміну від більшості систем контролю доступу, для біометричних систем потрібна лише фізична присутність людини, яка бажає відкрити двері — не потрібні картки, брелоки або металеві ключі. Ви, ймовірно, бачили біометричну систему у фільмах. Людина притискає великий палець або руку до сканера перед тим, як йому дозволяють вхід. Іноді для ідентифікації використовується око («сканування сітківки»). Хоча зазвичай у фільмах цей процес зображено більш драматичним способом, ніж у реальності, сама біометрична ідентифікація просто надає або забороняє доступ.

Біометричні системи доступу вважаються найсучаснішими, і зазвичай їх використовують як за відбитками пальців, так і за розпізнаванням обличчя, для забезпечення безпеки, яку неможливо повторити жодним іншим методом. Брелоки, ідентифікаційні картки, фізичні ключі та PIN-коди можуть бути викрадені, а охоронці біля кожної двері для перевірки ідентифікації можуть бути ненадійними та більш дорогими.

Біометрична система використовує унікальні фізичні риси людини, такі як відбитки пальців для ідентифікації. Ці ознаки збираються і зберігаються в базі даних, яка контролюється керівником будівлі або персоналом охорони, а в майбутньому особі надається доступ на основі цих ознак. Такі системи ведуть записи кожного входу до будівлі (а іноді й виходу), а також часто й до окремих ділянок всередині будівлі. І великі, і малі компанії можуть скористатися надійною безпекою, яку може забезпечити біометричний контроль доступу.

Переваги

Найбільшою перевагою біометричної ідентифікації для контролю доступу є її надзвичайно висока безпека. Як уже згадувалося, немає ключів або інших пристроїв, які можна було б забрати, забути або вкрасти, що загрожує безпеці доступу. Потрібна лише фізична присутність людини, а характеристики, що скануються, не можна дублювати.

Найпоширенішими місцями, де встановлюється біометрична безпека, є фінансові установи, урядові будівлі, захищені серверні приміщення та подібні місця. Однак їх можна використовувати в будь-якому місці, де безпека є дуже важливою.