Навряд чи можна зустріти дорослу людину, яка не знає про те, що таке пожежа, і наскільки серйозними можуть бути її наслідки. Але далеко не кожен, хто піклується про безпеку свого будинку, доповнює охоронну систему датчиками диму.

А в більшості випадків робить це тільки після загоряння у власному будинку або у сусідів. Сумно, коли під час пожежі люди втрачають майно, але коли мова йде про життя людей, необхідність своєчасного захисту від вогню стає очевидною.

Ціна питання

Вартість одного датчика диму можна порівняти з сумою рахунку за сімейну вечерю в улюбленому ресторані. Але навряд чи можна порівнювати цінність вкладень. Сучасний датчик диму рятує життя, і робить це 24 години на добу.

Де встановлювати

Встановлення датчиків диму

Непомітний, але незамінний пристрій для безпечного будинку важливо правильно встановити. Якщо в будинку декілька поверхів, то на кожному з них потрібно встановити хоча б один датчик диму. Дим піднімається вгору, а потім поширюється горизонтально, тому ідеальне місце для встановлення датчика — на стелі в центрі приміщення.

Якщо встановлюється один датчик диму, його рекомендується розмістити в спальні, а якщо спалень кілька, то в коридорі між ними.

На кухні датчик не встановлюють, оскільки під дією пара або диму, що утворюються під час приготування їжі, пристрій буде спрацьовувати хибно. Також датчик не рекомендується розміщувати у ванній, в гаражі і поблизу освітлювальних приладів або елементів оздоблення, які можуть перешкоджати проникненню диму в пристрій.

Як датчик диму рятує життя

Датчик диму попереджає про пожежу, навіть якщо будинок знятий з охорони, наприклад, вночі, коли вся родина спить. При перших ознаках задимлення вбудована в датчик сирена розбудить всіх, хто знаходиться в будинку, сповіщаючи про небезпеку.

Агенція безпеки ГРААЛЬ використовує бездротові датчики диму нового покоління Ajax, які вміють «спілкуватися» один з одним. Тому у великому будинку, де встановлено декілька датчиків диму, при спрацьовуванні датчика диму на першому поверсі, сирена в пристроях, встановлених в кімнатах другого поверху, також повідомить про пожежу.

Сигнал про задимлення йде на станцію моніторингу, і завдання оператора - негайно відправити на допомогу бригаду рятувальників. При помилковому спрацьовуванні датчика, наприклад, від сигаретного диму, сирену легко відключити самостійно, натиснувши кнопку на самому пристрої.

Нові технології дозволяють дізнаватися про задимлення, навіть перебуваючи далеко від дому. Отримавши повідомлення на смартфон, можна попередити рідних і сусідів про небезпеку.

Крім датчика диму про перші ознаки пожежі може повідомити датчик руху з фотопідтвердженням. Вбудований тепловий датчик при підвищенні температури повітря понад 54 градусів відправить сигнал тривоги і серію фотознімків на Центральну станцію моніторингу. Датчик може робити фото навіть в темний час доби, що дозволяє оператору визначити перші ознаки задимлення і відправити до місця тривоги рятувальників.

Щоб не боротися з вогнем, попередьте його виникнення. Захистіть себе і своїх близьких, встановивши датчики диму.